Święto literatury dziecięcej w Galerii Książki

Gala wręczenia nagrody (14)

W Galerii Książki przyznana została już po raz 24. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego. W tej uroczystej gali, która odbyła się 29 września wzięła udział klasa 2b. Wielka uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia teatralnego pt” Krawiec Niteczka” w wykonaniu aktorów z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Następnie pracownicy biblioteki publicznej prezentowali 10 książek nominowanych do tej prestiżowej nagrody. Jury postanowiło przyznać dwa wyróżnienia: dla Mariusza Szczygielskiego za powieść “Teatr niewidzialnych dzieci” oraz dla Andrzeja Marka Grabowskiego za “Dziewczynkę ze srebrnym zębem”. Nagrodę Główną i statuetkę Koziołka otrzymała Kasia Nawratek za książkę „Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek”. Po raz drugi wręczono również statuetkę w kategorii Nagroda Czytelników. To wyróżnienie, do którego przyczyniła się również nasza szkoła biorąc udział w głosowaniu, przypadło Mariuszowi Szczygielskiemu za “Teatr niewidzialnych dzieci”.

Ogólnopolska Nagroda literacka im. Kornela Makuszyńskiego przyznawana jest co roku, dla najlepszego, żyjącego pisarza dla dzieci i młodzieży, za książkę wydaną w roku minionym niż przyznanie nagrody. Od 2004 roku uroczysta gala wręczenia nagrody odbywa sie w Miejskiej Bibliotece Publicznej Galeria Książki w Oświęcimiu. W skład jury wchodzą wybitni znawcy literatury dla młodego czytelnika.

A.Pomietlak

Galeria zdjęć

fot. A. Pomietlak, M. Kita