Tydzień Zwierząt

Już od wielu lat w naszej szkole odbywa się Tydzień Zwierząt. W tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy na pomoc dla zwierząt ze schroniska na Kamieńcu. Przez cały tydzień zbieraliśmy dla nich koce, ręczniki, karmę i zabawki. Zebarane przedmioty zostały zaniesione przez uczniów do schroniska.

W każdym dniu Tygodnia Zwierząt zaplanowaliśmy coś innego. W poniedziałek prezentowaliśmy plakaty i albumy o zwierzętach wykonane przez uczniów klas 4-6. We wtorek odbyła się wystawa zwierząt, która od lat cieszy się największą popularnością. W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły swoje zwierzątka. Nie tylko pokazały je swoim kolegom, ale również opowiedziały jak należy się nimi opiekować. Następnie odbył się dzień z zagadką o zwierzętach. Uczniwie odpowiadali na pytania umieszczone na drzwiach klas. Najwięcej zagadek udało się odgadnąć Szymonowi Jarnotowi z klasy 6d. W środę odbył się konkurs dla klas czwartych sprawdzający wiedzę o zwierzętach. Wygrały go przedstawicielki klasy 4a Julia Hurnik, Martyna Knutel i Ola Żak. W czwartek odbył się konkurs gry komputerowej „Życie głuszca”, w którym najlepsze okazały się Ania Neuman i Agnieszka Szabla z klasy 6b. W piątek uczennice klasy 5b zaprezentowały scenki pt. „W klinice Franciszka”.

Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w działania w ramach Tygodnia Zwierząt, szczególnie w zbiórkę dla schroniska, serdecznie dziękujemy.