Tydzień zwierząt 2018

IMG_20181213_093636

Na zajęcia i konkursy organizowane w tygodniu zwierząt czekamy cały rok. Wystawa zwierzątek domowych to zawsze najbardziej ekscytujące wydarzenie, nie tylko dla opiekunów i ich zwierzątek, ale przede wszystkim dla uczniów uczestniczących w wystawie. W tym roku największą popularnością cieszyły się węże i agama brodata. Duże emocje wzbudziły również organizowane konkursy, w których brało udział wielu uczniów klas 4-8.  W konkursie wiedzy o zwierzętach najlepsi okazali się: Sonia Syryjska – Giro i Maja Karpicka (I miejsce),  Oliwia Suślik i Oliwia Smółkowska (II miejsce) oraz Patrycja Chomicz i Paweł Szkodny (III miejsce). W konkursie rozpoznawania odgłosów zwierząt najlepsi byli: Oliwia Suślik (I miejsce), Krzysztof Mazur (II miejsce) i  Franciszek Tobiasz (III miejsce). W konkursie fotograficzno – plastycznym wygrali: Kasia Pietrańska (I miejsce), Nadia Wojtarowicz (II miejsce) i Jagoda Łakomy (III miejsce).
Tydzień zwierząt to nie tylko czas, w którym opowiadamy o swoich pupilach, pokazujemy ich zdjęcia i uczymy się prawidłowiej opieki. To również okres, w którym myślimy o zwierzętach, które nie mają swoich domów. Dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, koców, ręczników i zabawek dla schroniska na Kamieńcu. Wszystkim, którzy zaangażowali się w tą akcję serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć