Wizyta w Pacanowie

Pacanów (13)

W ramach projektu edukacyjnego związanego z przyznaniem 24. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, Galeria Książki w Oświęcimiu zorganizowała wyjazd do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Nasza delegacja w składzie: Patrycja Krzysica, Zuzanna Bliźnik i Alicja Romańska wraz z opiekunem panią Agnieszką Pomietlak miała okazję zwiedzić Centrum Bajki, a przewodnikiem naszej grupy był sam Czerwony Kapturek.  Dzieci wybrały się w niesamowitą podróż pociągiem ze stacji Pacanów do Tajemniczego ogrodu, poznały elfy i trolle, przeszły przez zaczarowane lustro Alicji i wypowiedziały magiczne życzenia. Na koniec zwiedzania, po wspólnym seansie filmowym jednej z przygód Koziołka Matołka, uczniowie mieli okazję spotkać najsłynniejszą Polską kozę. Wraz z naszą delegacją, z naszego miasta Centrum Bajki zwiedzały delegacje z SP nr 4 oraz SP nr 9. Oprócz tego były jeszcze delegacje szkół, których patronem jest Kornel Makuszyński. Po powrocie, cała nasza liczna grupa spotkała się na integracyjnym obiedzie w Hotelu Olimpijskim. Za zaproszenie i moc niesamowitych wrażeń dziękujemy organizatorom.

A. Pomietlak

Galeria zdjęć

fot. A. Pomietlak, M. Kita