Wycieczka do Ojcowa

DSC_0361

Dnia 16 maja 2019r. uczniowie klasy 5a i 5b odwiedzili Ojcowski Park Narodowy. Na początku uczestniczyli w interaktywnych zajęciach , podczas których poznali historię oraz faunę i florę tego regionu. Pogoda dopisała , więc uczniowie spacerując Doliną Prądnika udali się pod Bramę Krakowską. Kolejnym punktem wycieczki był zamek w Pieskowej Skale zwany “małym Wawelem”. Podczas przejazdu wszyscy mogli podziwiać najbardziej charakterystyczną w Polsce skałę, czyli Maczugę Herkulesa. Zwieńczeniem wycieczki było odwiedzenie Jaskini Nietoperzowej. Tam uczniowie mogli zobaczyć śpiące jeszcze nietoperze oraz kości różnych zwierząt, które kilkadziesiąt tysięcy lat temu wyginęły.

Ojcowski Park Narodowy to urokliwe miejsce, często wykorzystywane jako sceneria do filmów. A dodatkowo historia przeplatała się tu z geografia niemal na każdym kroku! Warto zobaczyć!

Galeria zdjęć