” Z Tuwim za pan brat” konkurs recytatorski

k31

Książka “Rany Julek – jak Tuwim został poetą” stała się inspiracją do ogłoszenia konkursu recytatorskiego w klasach 3. Wszyscy uczniowie mieli możliwość samodzielnego wyboru wiersza, który będą chcieli zaprezentować podczas konkursu zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Paleta wierszy była bardzo różnorodna. Od łatwych i bardzo znanych jak Okulary, Słowik czy Abecadło po bardzo długie i trudne, jak Ptasie radio. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie wyłonić zwycięzców, a brała pod uwagę takie kryteria jak: dykcję, znajomość tekstu, interpretację utworu i ogólne wrażenia artystyczne. Po długiej dyskusji komisja ustaliła następujące wyniki:

Klasa 3a

1 miejsce Melania Hnatkovych

2 miejsce Zuzanna Łabaj

3 miejsce Wiktoria Mucha

Klasa 3b

1 miejsce ex aequo Bianka Ławczys / Julia Pytlik

2 miejsce

Gratulujemy!!!

Galeria zdjęć