Zdrowe zęby to piękny uśmiech

Taki tytuł nosiła akcja profilaktyczna skierowana do uczniów klas trzecich i czwartych, która została przeprowadzona w dniu 27 lutego 2014 r. W czasie zajęć z zakresu higieny jamy ustnej uczniowie uporządkowali swoją wiedzę na temat zasad pielęgnacji zębów i dziąseł.
Po obejrzeniu prezentacji z powodzeniem rozwiązali krzyżówkę i quiz ABC zdrowych zębów. Szczególne zainteresowanie wzbudził pokaz prawidłowego szczotkowania i nitkowania zębów poprowadzony przez gości: lekarzy dentystów Stanisławę i Marcina Hatłasów. Nawet dzwonek nie przerwał lawiny pytań ze strony zainteresowanych dzieci. Czekamy na prace plastyczne oraz literackie tematycznie związane z tytułem akcji. Najlepsze zostaną nagrodzone i trafią na wystawę szkolną. Całej akcji towarzyszyło hasło: „Możesz sam dbać o zdrowie swoich zębów i dziąseł!”.