Cudze chwalicie, swego nie znacie ???

IMG-1891

Pod tym słynnym powiedzeniem na pewno nie podpiszą się uczniowie klasy 5b, którzy w czwartek 2 czerwca przeżyli wyjątkową lekcję historii. Pod opieką wychowawczyni przeszli ulicami naszego miasta, odwiedzając najciekawsze miejsca i zabytki. Przewodnikiem w tej wyprawie był pan Adam Szafraniec, nasz wspaniały historyk. Wśród zwiedzanych zabytków były m.in. synagoga, kościół parafialny, zamek, kaplica św. Jacka. Uczniowie dowiedzieli się wiele interesujących faktów z osiemsetletniej historii Oświęcimia, poznali wybitnych oświęcimian i miejsca z nimi związane. Przekonali się, że Oświęcim to miasto z bogatą tradycją, pełne urokliwych miejsc, pięknych uliczek o wspaniałej atmosferze. Ukoronowaniem tej niezwykłej lekcji były pyszne lody..

Galeria zdjęć