Debata szkolna

debata szkolna 2015 (5)

W dniu 13 maja 2015 odbyła się debata uczniowska w ramach realizacji jednego z zadań projektu: „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Tematem debaty były zajęcia pozalekcyjne. Koordynatorem naszych działań była Pani Anna Hejda

Na debacie pracowaliśmy metodą “World cafe” która polegała na tym, że podzieliliśmy uczestników na 4 grupy i w każdej z nich wybrano kapitana, który zapisywał propozycje reszty. Co 10 minut wszyscy oprócz kapitana przechodzili do innych stolików i dawali propozycje na inne tematy. Prowadzący: Ja, Oliwia, Wojtek i Julia pomagaliśmy im gdy kończyły się pomysły. Kiedy już każdy był przy wszystkich czterech stolikach zrobiliśmy podsumowanie, które polegało na tym, że kapitanowie czytali pomysły swoje i grupy. Kiedy skończyliśmy, a wszyscy uczestnicy już wyszli; ocenialiśmy czy pomysły są możliwe do zrealizowania czy też nie. Razem z panią Anną Hejdą stwierdziliśmy, że przedstawimy pomysły nauczycielom, którzy z kolei ocenią ,które z nich możemy zrealizować.

                      Natalia Jackowska
Uczennica klasy 5c

Galeria zdjęć