Kampania “Żyję świadomie”

indeks

Szkoła przystąpiła do Kampanii społecznej pod hasłem „Żyję świadomie” Beneficjentami będą uczniowie klas 6a, 6c i 7a i ich rodzice. Spotkania będą odbywać się online.

Dla uczniów w godzinach dopołudniowych(w ramach lekcji) dla rodziców w godzinach popołudniowych ok.19.00.Pierwsze spotkanie dla uczniów 14.04 a dla rodziców 07.04.

Rodzice i uczniowie będą na bieżąco informowani.

Cel programu i tematyka:

Dzieciństwo i młodość to okresy, które mają największy wpływ na kształtowanie świadomości i zachowań związanych z szeroko pojętym zdrowiem. To właśnie wtedy wyrabiamy w sobie postawy i nawyki, które w późniejszych okresach decydują o naszej kondycji psycho-fizycznej oraz podejmowanych w przyszłości wyborach, rzutujących w konsekwencji na stan naszego zdrowia oraz jakość naszego życia. Celem projektu jest edukowanie nowego pokolenia w tematykach zdrowotnych w sposób kompleksowy obejmujący zarówno ciało jak i stronę mentalną. Młodzi ludzie uczą się nie tylko w szkole i na zajęciach, ale w każdej chwili, głównie obserwując rodziców, autorytety i otaczającą ich codzienność. Dlatego celem programu jest dotarcie do wielu pokoleń, aby treści były obecne nie tylko w zeszycie, ale i w prawdziwym życiu. Wspólne, holistycznie ujęte działanie, może dać zadowalający efekt i przełożyć się na wypracowanie w całych rodzinach nawyków, które zapewnią poprawę jakości życia całych społeczności.

Zachęcamy  do udziału.

Więcej informacji na stronie internetowej:

https://whlf.eu/about/our-mission/consciousness-percentages?lang=pl

Pedagodzy