Kolejne spotkania pierwszoklasistów z pracownikami szkoły

Resized_20220428_103951

W ramach realizacji założeń innowacji „Pytam, tworzę, eksperymentuję i więcej się dowiaduję” odbyły się spotkania pierwszoklasistów z  pracownikami szkoły: panią Małgosią – księgową, panią Joasią – nauczycielem chemii, biologii i geografii.

Dzieci poznały istotę pracy księgowego i nauczyciela, poszerzyły wiedzę o zawodach. Wykazały się chęcią i umiejętnością stawiania pytań. Z uwagą śledziły przebieg eksperymentów. Wizyta w gabinecie pani księgowej wywołała duże emocje; prezentowane przez panią Joasię eksperymenty rozbudziły ciekawość poznawczą, dawały odpowiedź na wiele pytań związanych z otaczającym światem, uczyły, zachęcały do eksperymentowania.

Spotkania inspirowały do tworzenia. Pierwszoklasiści  wykonali praktyczne pudełeczka przydatne na każdym biurku (również księgowego) oraz oryginalne portrety nauczycieli.

Galeria zdjęć