„Mali Mistrzowie” Jedenastki w „Fit Energy Club”

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2015/2016 Szkoła Podstawowa nr 11 przystąpiła do programu „Mały Mistrz” współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uczniowie klasy I a pod opieką wychowawczyni – Małgorzaty Żądło oraz nauczyciela wychowania fizycznego – Małgorzaty Gawron przez kolejne miesiące będą podejmować nowe, atrakcyjne formy aktywności fizycznej.
Na placach zabaw szaro, buro i mokro więc sześciolatki postanowiły poszukać innego miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. 14.12.2015 r. pierwszaki wzięły udział w zorganizowanych specjalnie dla nich zajęciach sportowych w siłowni „Fit Energy Club” w Oświęcimiu. Dzięki uprzejmości właścicieli klubu dzieci miały nie tylko okazję spróbować swoich sił na profesjonalnym sprzęcie kulturystycznym ale również trenowały pod okiem uśmiechniętej pani instruktor. „Mali Mistrzowie” po obowiązkowej rozgrzewce ćwiczyli na piłkach, stepach i trampolinach. Zajęcia pełne radości, pozytywnej energii i zabawy nie tylko wpłynęły na sprawność fizyczną i koordynację ruchową dzieci ale również pokazały alternatywę dla tak popularnych w jesienne popołudnia: telewizora, komputera i tableta.

M. Żądło