Mali Odkrywcy w Bibliotece Pedagogicznej

Biblioteka Pedagogiczna (1)

W związku z trwającym obecnie Tygodniem Bibliotek, Mali Odkrywcy odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Pięknie wyremontowana, z podziemnym magazynem zachęcała do poznania jej bliżej. Wycieczka była tym ciekawsza, że uczniowie raczej nie mają możliwości korzystania z bibliotek naukowych. Najpierw Pani Marzena i Pani Małgorzata zaprezentowały uczniom najciekawsze biblioteki świata. Było się czym zachwycać, gdyż każdy chciałby korzystać z takich ciekawych bibliotek. Potem uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem katalogu kartkowego, wypełniali rewers, a następnie musieli odnaleźć książkę w olbrzymim magazynie. Najwięcej emocji wzbudzała wędrówka podziemnym korytarzem i pchanie wózka bibliotecznego wypełnionego zwróconymi przez czytelników książkami.

Jeszcze raz dziękujemy Paniom z biblioteki za wspaniałą lekcję.

A. Pomietlak

Galeria zdjęć