Mały Odkrywca z gościem specjalnym

maly-odkrywca-3

Ostatnie zajęcia z cyklu Mały Odkrywca miały inny charakter niż zwykle. Stało się tak za sprawą gościa specjalnego. Była nim pani Alicja Dobrzańska z pobliskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Nasz gość zaprezentował lekcję “Droga książki od wydawcy do czytelnika”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć starą księgę inwentarzową, jak wyglądają karty katalogowe książek oraz jak wyszukiwać w katalogu kartkowym. Oprócz tego, mając na uwadze, że coraz więcej bibliotek posiada katalogi elektroniczne, uczniowie mieli możliwość wyszukiwania wybranych książek w katalogu elektronicznym Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Krakowie. Ta wiedza niewątpliwie im się przyda, gdyż nasza szkolna biblioteka jest w trakcie komputeryzacji. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z poznanych wiadomości. Naszemu gościowi bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Agnieszka Pomietlak

Galeria zdjęć