Marcin Kozioł po raz kolejny odwiedził naszą szkołę

Digimax A50 / KENOX Q2

Był transformator Tesli, Wombat Maksymilian i jego przygoda na dachu świata oraz wspaniałe zdjęcia z Himalajów. Tak w pamięci uczniów naszej szkoły zapisze się kolejne spotkanie z autorem książek podróżniczych i przygodowych dla dzieci i młodzieży – Marcinem Koziołem. Autor “Skrzyni Władcy Piorunów” oraz “Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka” ponownie zaszczycił nasze progi i uczestniczył w czterech spotkaniach z naszymi uczniami. Dzieci młodsze wybrały się w kolejną, niesamowitą podróż z Wombatem Maksymilianem tym razem w najwyższe góry świata – Himalaje. Autor zaprezentował nam zapierające dech w piersi własnego autorstwa zdjęcia, zrobione z samolotu, które ukazywały piękno większości ośmiotysięczników. Dzieci starsze miały okazję zobaczyć transformator Tesli, sprawdzić natężenie prądu pozwalające zaświecić żarówkę, zapoznały się także z nową książką pisarza, drugą częścią serii “Detektywi na kółkach” – “Tajemnica przeklętej harfy”. Uczniowie dzięki wspaniałej prezentacji przygotowanej przez naszego gościa, miały okazję wraz z bohaterami książki, przenieść się do Egiptu i wspólnie rozwiązywać różne zagadki i tajemnice. Na koniec spotkania autor, jak przystało na wielkiego pisarza, rozdawał autografy. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie i kolejną wspaniałą książkę.

A. Pomietlak

Galeria zdjęć