Młodzi hokeiści walczyli o Puchar Miasta Oświęcim

mini hokej (2)

Drużyna Mikrusa, czyli zawodnicy z rocznika 2007 i 2008 rozegrali w Oświęcimiu „Międzynarodowy Turniej U-11 o Puchar Miasta Oświęcim” pod patronatem Prezydenta Miasta.

Turniejowe rozgrywki trwały trzy dni, każda z drużyn rozegrała 5 meczów systemem „każdy z każdym”. Tercje punktowane były osobno, tak aby młodzi zawodnicy z każdym sygnałem rozpoczynającym kolejną część gry z równym zapałem walczyli o punkty.

Rozegrano także konkurencje indywidualne. W konkursie rzutów karnych najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Staniecko z UKH Unia Oświęcim, natomiast najlepszym bramkarzem Maxim Gabrukevich z HC Grodno.

W konkursie na najszybsze okrążenie bezapelacyjnie zwyciężył nasz zawodnik Adrian Ziobro, natomiast w teście szybkości 36 metrów najlepszy okazał się zawodnik z Grodna Arkhid Sadovskiy.

Na specjalnym urządzeniu mierzącym prędkość lecącego krążka wyłoniono także zwycięzców w kategorii „siła strzału” – wygrał Daniel Radkevich z Grodna, drugi był Ronalds Mikelson z Liepaji, natomiast trzecie miejsce zajął Daniel Zagornik z Zagłębia Sosnowiec.

Nagrody zawodnikom UKH Unia Oświęcim wręczała ich wychowawczyni pani Małgorzata Piecha, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu do której uczęszczają najmłodsi oświęcimscy hokeiści.

Wszyscy uczestnicy turnieju z sześciu zaproszonych miast, dzieci, rodzice oraz trenerzy uczestniczyli także we wspólnej integracyjnej kolacji przygotowanej przez rodziców z Oświęcimia.

Zawodnicy i ich rodzice z Białorusi i Łotwy zwiedzili Oświęcim, młodsi Stare Miasto, natomiast starsi obóz koncentracyjny Auschwitz.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Oświęcim za ufundowanie młodym hokeistom nagród indywidualnych, medali oraz pucharów.

Klasyfikacja końcowa

 

  1. HC GRODNO
  2. JKH GKS JASTRZĘBIE
  3. LIEPAJAS SSS
  4. UKH UNIA OŚWIĘCIM
  5. UKS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
  6. LEGIA WARSZAWA

Skład UKH Unia Oświęcim: Jan Kusak, Kacper Rydzoń, Nataniel Bik, Paweł Płatacz, Piotr Płatacz, Aleksander Wanat, Adrian Ziobro, Oliwier Rał, Oliwier Paul, Antoni Noworyta, Mateusz Wiśniowski, Radosław Kot, Mateusz Staniecko, Franciszek Kożuch, Przemysław Ćwiek, Fabian Mrozik, Maciej Michalak, Piotr Kusak.

Trenerzy: Robert Piecha, Małgorzata Gałuszka

Kierownik drużyny: Łukasz Ziober

Galeria zdjęć