„Nadzieja znów wstąpi w nas ”

DSC_4958

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. „Nadzieja znów wstąpi w nas ” to tytuł jasełek, które odbyły się 13 grudnia 2019 r. w naszej szkole. Gdy zapadł zmrok, zaproszeni goście, wśród których byli: pan Krzysztof Kania, Wiceprezydent Miasta Oświęcim, Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele, zajęli miejsca na widowni i tym samym znaleźli się w bajkowej scenerii. Zobaczyli Betlejem, pałac Heroda, stajenkę, las. Tradycyjnie można było zobaczyć Maryję z Józefem, anioły zwiastujące Dobrą Nowinę, pasterzy, królów, gwiazdę, a nawet mieszkańców przepełnionego Betlejem. Wszystko to ze wspaniałą muzyką, grą świateł, śpiewem, tańcami i grą na instrumentach. Jasełka stały się okazją do zaprezentowania wokalnych, tanecznych i muzycznych talentów naszych uczniów, członków koła teatralnego „U podstaw „oraz chóru. Przedstawienie zostało przyjęte entuzjastycznie. Wzruszeni goście długo oklaskiwali młodych aktorów. Pani dyrektor ,Aleksandra Krawczyk podziękowała młodzieży,wręczając im słodkie upominki, a następnie złożyła obecnym życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także pan Krzysztof Kania. Po spektaklu wszyscy mieli okazję uczestniczyć w kiermaszu świątecznym. Na gości czekała też kawiarenka „Pod Dobrym Aniołem”, gdzie serwowano kawę, herbatę i pyszne ciasto upieczone przez Rodziców . To był piękny i magiczny wieczór.

Wszystkim czytającym to sprawozdanie życzymy wesołych świąt.

„Przy Wigilii”

Podzielić się opłatkiem,

powiedz mi, co to znaczy?

To dobrze życzyć innym

I wszystko im przebaczyć.

Przy wigilijnym stole

niech obcy gość zasiędzie.

W twoim rodzinnym kole –

przy opłatku, kolędzie.

Mieczysława Buczkówna

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć