Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada okienko[1]

9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Podczas uroczystej akademii uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą trudną drogę, jaką Polacy musieli przejść, by po 123 latach niewoli państwo polskie powróciło na mapy Europy. Wiedzę historyczną uzupełniły piosenki patriotyczne z zapałem zaśpiewane przez wszystkich uczestników uroczystości. Specjalnym gościem akademii był pan chorąży Robert Adamek, który opowiedział nam, jak dziś wojsko broni naszego bezpieczeństwa. Uczniowie byli bardzo ciekawi różnych szczegółów dotyczących żołnierskiego życia i zadawali mnóstwo pytań, na które nasz Gość wyczerpująco odpowiedział.
Ten wyjątkowy dzień był również podkreślony wyglądem uczniów. Galowy strój uzupełniony został dodatkowym rekwizytem w biało-czerwonych barwach zaprojektowanym
i wykonanym osobiście przez uczniów każdej klasy. Były więc klasy wyróżniające się kotylionami, wstążeczkami, opaskami, a nawet czapkami. Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie w narodowych barwach symbolizujące głęboką prawdę, że – choć tak różni – tworzymy jedną wspólną ojczyznę, piękną i bogatą dzięki temu, co każdy z nas chce i umie jej ofiarować.

Galeria zdjęć