Narodowe Święto Niepodległości

2014 11 listopada (2)

Już 7 listopada uczciliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Uczniowie klas 4 – 6 brali udział w spotkaniach, podczas których mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z ponad tysiącletniej historii Polski oraz zaprezentować swoją wiedzę historyczną i geograficzną. W formie konkursów i quizów sprawdzona została na przykład znajomość krain historycznych Polski. Okazało się przy okazji, że wcale nie jest łatwo na własnoręcznie wykonanej mapce narysować, którędy płynie Wisła czy też określić położenie najważniejszych polskich miast. Atmosfera zabawy pomogła dzieciom uświadomić sobie, że nawet będąc dzieckiem można służyć Ojczyźnie: sumiennie wypełniając swoje obowiązki, okazując szacunek jej historii i tradycji, szanując drugiego człowieka. Konkursowym zmaganiom towarzyszyły popularne piosenki niepodległościowe, które uczestnicy zaśpiewali razem ze szkolnym zespołem muzycznym. Tego dnia wszyscy uczniowie ubrani byli w białe i czerwone stroje, co uwieczniliśmy na wspólnym – bardzo symbolicznym – zdjęciu.

Galeria zdjęć