Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

nagroda-literacka-13

W dniu 13 października Oświęcim stał się Centrum Literatury Dziecięcej, ponieważ w Miejskiej Bibliotece Publicznej Galeria Książki, wręczono po raz 23. Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Jest to corocznie przyznawana nagroda dla polskiego autora za książkę literacką dla dzieci młodszych, opublikowaną w roku poprzedzającym konkurs. Tegoroczną nagrodę “Koziołka” otrzymała pani Zuzanna Orlińska za książkę pt. “Stary Noe”. Przyznano także nagrodę publiczności, która powędrowała do Marcina Prokopa za książkę “Longin. Tu byłem”. W wielkiej gali wręczenia nagrody wraz z wychowawcą i panią bibliotekarką, udział wzięła klasa 3a. Gala miała niesamowity przebieg, gdyż składała się z wielu atrakcji. Prezentowano wszystkie nominowane do nagrody książki, był konkurs dla czytelników – dwóch uczniów klasy 3a wygrało nagrody książkowe, Miejskie Przedszkole nr 16 pokazało krótki program artystyczny, a na koniec wspólnie odśpiewano specjalnie na tę uroczystość przygotowaną piosenkę. Uczniowie mieli również możliwość poznania pisarki dla dzieci – Joanny Papuzińskiej, która przewodniczy jury konkursu. Co sprytniejsi zdobyli także autograf pisarki.

A. Pomietlak

Galeria zdjęć