Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń

konkurs (1)

Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 11 w Oświęcimiu zrealizowała drugie zadanie w ramach IV edycji konkursu „Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń”.

W dniach 01 – 27 października 2014 roku odbył się konkurs literacki pod hasłem  „Co powinno się zmienić w twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi?”

Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-6 i wzbudził wśród nich spore zainteresowanie. Prace miały różnorodną formę literacką. Niejednokrotnie były też wzbogacone ciekawymi elementami plastycznymi. Uczniowie zaprezentowali w nich swoje pomysły, jak poprawić wzajemne relacje, wskazywali na nurtujące ich problemy i proponowali sposoby ich rozwiązania. Szczególną cechą większości prac była ogromna wrażliwość ich autorów, będąca dowodem na to, że młodzi ludzie nie chcą przechodzić obojętnie obok czyjegoś cierpienia i mają wielkie pragnienie naprawy świata. Na konkurs wpłynęły 22 prace.

28 października zebrało się jury, w skład którego weszły: nauczycielka języka polskiego i obie panie pedagog. Jury przyznało trzy nagrody i dwa wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

Pierwsze miejsce – Jakub Zając kl 6b

Drugie miejsce – Karolina Sarapata kl 4d

Trzecie miejsce – Zuzanna Mydlarz kl 6b

wyróżnienia:

Magdalena Kopaczewska kl 6b

Karolina Guguła kl 6b