Pierwszy dzień wiosny z Franklinem – projekt edukacyjny w klasach 1

Pierwszy dzień wiosny z Franklinem (1)

Mimo kapryśnej aury za oknem, dzieci z klas pierwszych postanowiły przywitać wiosnę na zielono z ulubionym bohaterem literackim i filmowym – żółwiem Franklinem. “Pierwszy dzień wiosny z Franklinem” to projekt edukacyjny opracowany wspólnie przez wychowawców klas pierwszych i bibliotekę szkolną. Projekt obejmował kilka elementów, które swoje zakończenie miały właśnie 21 marca. Najpierw dzieci odwiedzały bibliotekę, aby wypożyczać książeczki i zapoznać się z przygodami żółwia Franklina. Uczestniczyły także w zajęciach bibliotecznych, które miały na celu przybliżenie im problemów z jakimi borykał się ich książkowy ulubieniec. (klasa 1b). W pierwszy dzień wiosny dzieci miały ubrać się na zielono. Każdą klasę odwiedziła Pani Wiosna (Inez Sanak) oraz żółw Franklin (Natalia Cibor). W czasie tego spotkania odczytana została jedna książeczka o przygodach żółwia, dzieci obejrzały film oraz brały udział w quizie. Wszyscy wykazali się niezwykłą wręcz znajomością książeczek o przezabawnym “zielonym bohaterze”. Oprócz tego były kolorowanki (klasa 1a), przepiękne prace plastyczne i literackie o Franklinie (klasa 1e), a także własnoręcznie wykonana książka (klasa 1c). Uwieńczeniem wspaniałego dnia był występ artystyczny klasy 1e. Mając takie wspaniałe zaproszenie od dzieci  – Wiosna nie powinna dłużej zwlekać ze swoim przybyciem.

Agnieszka Pomietlak

Galeria zdjęć