Razem na Święta

swieta

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

przed nami jeden z najpiękniejszych okresów w roku-czas świąt Bożego Narodzenia, czas, kiedy możemy wykazać się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocne Dłonie Jedenastki”oraz Samorząd Uczniowski serdecznie zachęcają uczniów do udziału w III edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Akcja ma na celu dostrzeżenie osób potrzebujących w naszym środowisku. Stańmy się więc Aniołami Dobroci i zanieśmy im radość. Pamiętając o epidemii, starajmy się, aby działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczną formę .

Proponujemy Wam na przykład:

  • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych) ,
  • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół ,
  • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach ,
  • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy

Koniecznie wykonajcie fotorelacje i odeślijcie je do opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu i SU.