Serfuj bez nienawiści

indeks

W dniu 20 XI 19 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji pt. „Hate off! Hejtuj bez nienawiści”. W ramach konferencji odbyły się:

– prelekcja pani Aleksandry Bielskiej :Weź wyluzuj-weź nie hejtuj,

-Bez nienawiści w internecie- wybór najlepszego plakatu przygotowanego przez uczniów szkół podstawowych,

-spotkanie z Youtuberem, Krzysztofem Piersą Złota rybka w szambie, czyli o plusach i minusach Internetu.

Hejt (“hate”) z języka angielskiego oznacza “nienawiść”, a słowem tym określamy jej szerzenie w internecie. Hejt może się przejawiać nie tylko za pomocą słów, ale i grafik (memów, gifów) czy filmów .Treści dodawane przez hejterów nie mają żadnej wartości merytorycznej, są wyłącznie treścią ukierunkowaną przeciwko danej osobie lub grupie osób. Celem konferencji było uświadamianie młodym ludziom, że hejtowanie może doprowadzić do tragedii.

Za zniesławienie w internecie można zostać ukaranym grzywną lub usłyszeć wyrok pozbawienia wolności do roku. Za nawoływanie do nienawiści i dyskryminację zaś grozi kara więzienia do dwóch lat.

Więcej informacji oraz zdjęcia pod linkiem : http://www.oipc.pl/HATE-OFF!-SERFUJ-BEZ-NIENAWISCI!-292.html