Święto naszego patrona

DSCF8426

16 marca odbył się coroczny konkurs wiedzy o naszym patronie Mikołaju Koperniku. Każdą klasę reprezentowały trzyosobowe drużyny. Zadania wcale nie należały do prostych, zawodnicy mieli do wykonania szyfrogramy, musieli rozwiązać krzyżówkę, w wierszu odnaleźć nazwy gwiazdozbiorów oraz dokładnie znać życiorys wielkiego astronoma. Należało także wykazać się sprawnością manualną i w jak najkrótszym czasie ułożyć z puzzli portret Kopernika. Rywalizacja była zacięta, poziom wiedzy uczestników bardzo wysoki. W rezultacie I miejsce zajęła klasa Va, II- 4b, III – 6b. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.

W ramach uroczystych obchodów pierwszego dnia wiosny tradycyjnie już w naszej szkole odbyła się giełda hobbystów. Zainteresowani uczniowie prezentowali swoje zbiory, zaś pozostali mogli przez dwie godziny lekcyjne te zbiory oglądać. Nie zabrakło kolekcji pluszaków, monet, czasopism, figurek porcelanowych, pudełek z zapałkami z różnych zakątków świata i oczywiście gier komputerowych. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a wszystkich do udziału w przyszłym roku.

Galeria zdjęć