Zagraj z nami

Zagraj z nami (1)

20 maja 2016 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość.  Władze  miasta z prezydentem Januszem Chwierutem oraz panem Klausem Schutte z Hanoweru w Niemczech przekazali naszej placówce  sportowy prezent, boisko do gry w soccera. Z tej okazji odbył się turniej pod hasłem: „96 drużyn dla pokoju”. Dla nas soccer to zupełnie nowa gra, dlatego nasi goście z Niemiec byli głównymi organizatorami i prowadzącymi rozgrywki. W grze uczestniczą dwie drużyny. Każda z nich składa się z bramkarza oraz trzech zawodników w polu plus zawodnicy rezerwowi ( w meczach oficjalnych może ich być maksymalnie czterech). Zmiany następują w „locie”(podobnie jak w hokeju na lodzie). Drużyna ma prawo do dowolnej ilości zmian podczas trwania meczu. Na mistrzostwach świata mogą grać zawodnicy dowolnej płci, ale muszą mieć ukończone 16 lat.  W turnieju wzięli udział chłopcy ze szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Wszyscy świetnie się bawili. Mieliśmy okazję do zawarcia nowych znajomości z kolegami i koleżankami z Niemiec. Dla nas to wielki zaszczyt i zobowiązanie do kontynuacji podobnych zawodów. Sądzimy, że największym podziękowaniem dla Darczyńców będzie radość i uśmiech tych, którzy w szlachetnej rywalizacji walczyli o puchary i medale. Za wsparcie, za ogrom pozytywnych emocji wśród młodych ludzi i pozostałych uczestników zawodów -jeszcze raz z głębi serca dziękujemy. Wspaniałe zdjęcia zawdzięczamy panu Philippa Seidela.

Galeria zdjęć