Cała Polska Czyta Dzieciom

xix otcd 1080x1080

Już jutro tj. 30 maja rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania. Akcja ta jest częścią kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.. o zwierzętach. Zwierzęta są bardzo często bohaterami różnych bajek, baśni czy opowiadań dla dzieci. Każdy z nas zna przynajmniej kilku zwierzęcych bohaterów. Najbardziej popularne są misie, psy czy koty. Ale pojawiają się także ptaki czy owady. Każdy dzień akcji odpowiada poszczególnym zwierzętom lub cyklom książek o zwierzętach.  Zachęcam wszystkich do wspólnego czytania.

Ramowy program XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania

30 maja (sb) – Dzień z Doktorem Dolittle

31 maja (nd) – Dzień psa

1 czerwca (pn) – Dzień ptaków

2 czerwca (wt) – Dzień kota

3 czerwca (śr) – Dzień z żubrem

4 czerwca (czw) – Dzień niedźwiedzia

5 czerwca (pt) – Dzień z owadami

6 czerwca (sb) – Dzień wilka

7 czerwca (nd) – Dzień konia

Ankieta o zwierzęcych bohaterach literackich!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdeZYCMOGubBl6KLXfb61_WtOkxuVIO1LfaYkYkkx7anqCF8g/viewform?usp=sf_link