Pokaż tylko ogłoszenia

Biała Szkoła 2023

bsz4

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły spędzili czas na Białej Szkole. Podobnie jak w latach poprzednich gościli w ośrodku górskim w Małe Ciche. Podczas pięciu dni jedni doskonalili swoje snowboardowe lub narciarskie umiejętności, inni pobierali pierwsze lekcje utrzymania się na nartach od profesjonalnych instruktorów. Oprócz czasu spędzonego na stokach narciarskich przy pięknej pogodzie uczniowie uczestniczyli w integracyjnych zabawach, ognisku i spacerach. W związku z tym, że nazwa Biała Szkoła zobowiązuje, nie mogło zabraknąć czasu na naukę szkolną. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach i z nowymi umiejętnościami.

Ostatnie nowości zakupione w ramach NPRCz

kam1

Na sam koniec starego roku, księgozbiór naszej szkolnej biblioteki zasiliły ostatnie już książki zakupione w ramach wsparcia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Oprócz tradycyjnych książek, zbiory biblioteki powiększyły się o 12 książek obrazkowych w formie kart do teatrzyku kamishibai. Zapraszamy uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki. A w styczniu czeka was w bibliotece niespodzianka.

kam

Wigilijki 2023

7b

Ja co roku, w ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyli w spotkaniach wigilijnych w poszczególnych klasach. Był to magiczny czas spędzony na wspólnych rozmowach, składaniu życzeń i spożywaniu przyniesionych smakołyków. Atrakcją tegorocznych wigilijek była fotobudka, w której każda klasa mogła zrobić pamiątkowe zdjęcia.

22 grudnia organizacja pracy szkoły

choinka

W dniu 22.12.2023r. w naszej szkole nie będzie zajęć dydaktycznych oraz treningów tylko spotkania świąteczne z wychowawcą w godzinach od 9.00 do 11.30.
W tym dniu świetlica będzie czynna w normalnych godzinach tj. 6.30 – 16.30.
Autobus szkolny pojedzie rano z pierwszego przystanku o 8.20, a wracał będzie o 11.45.

Legendy w pudełku” projekt edukacyjny

projket

Klasy 3a i 3b uczestniczyły w projekcie edukacyjnym “Legenda w pudełku”. Każdy uczeń musiał zapoznać się ze zbiorem baśni i legend “O krakowskich psach i kleparskich kotach”. Następnie po omówieniu tekstów, uczniowie wybierali baśń lub legendę, do której mieli stworzyć przestrzenną pracę w pudełkach po butach. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Projekt został zrealizowany w ramach NPRCZ. Prace można podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej już od 4 stycznia.

Podziękowania dla szkolnej społeczności

dar1

Dom dziecka w Oświęcimiu przesyła serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za przekazane dary, pochodzące z akcji “I TY możesz zostać świętym Mikołajem”

dar

“Walizka pełna marzeń” projekt edukacyjny

Klasy 4a i 4b uczestniczyły w projekcie edukacyjnym na podstawie książki Liliany Bardijewskiej “Walizka pełna marzeń”. Po zapoznaniu z fragmentami książki, zadaniem uczniów było zaprojektowanie walizki swoich marzeń. Następnie projekt miał zostać urzeczywistniony w postaci prawdziwej walizki skrywającej elementy związane z wielkim marzeniem. Uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością i wyobraźnią tworząc swoje walizki. Wiele z nich zrobiono na potrzeby projektu z pudełek i kartonów. Uczniowie ukryli w nich rekwizyty związane ze swoimi marzeniami. U dziewczynek przeważały marzenia związane z zawodem wykonywanym w przyszłości, a u chłopców w podróżami. Projekt zrealizowano w ramach NPRCz.

Nasza szkoła na Festiwalu Przedszkolaka

przedsz2

16 grudnia na lodowisku MOSiR odbył się Festiwal Przedszkolaka. Zerówkowicze z oświęcimskich przedszkoli miały okazję popróbować swoich sił na lodzie. UKH zapraszała w szeregi drużyn mini hokeja, a nasza szkoła w szeregi uczniów 11. Dni Otwarte w naszej szkole już 6 lutego.

przeds

Bezpłatne porady prawne

dogma_logo

Szanowni Państwo,

w ramach współpracy z powiatem oświęcimskim, prowadzimy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji dla mieszkańców powiatu.

Na naszej stronie internetowej  www.dogma.org.pl pod linkiem https://dogma.org.pl/lokalizacje/powiat-oswiecimski/

znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie powiatu.

Informujemy, iż punkty nieodpłatnej pomocy prawnej/nieodpłatnych porad obywatelskich działają w trybie stacjonarnym.

Harmonogram pracy wszystkich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dostępny jest pod adresem:

Na poradę trzeba się umówić telefonicznie pod nr telefonu  dostępnego na stronie  Powiatu.

Na stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

Zachęcamy także do śledzenia naszego profilu na fb https://www.facebook.com/stowarzyszeniedogma

KredytKonsumencki

Sekretariat nieczynny

ogłoszenie dla rodzica

Szanowni Państwo,

w dniach 22 oraz 27-29 grudnia sekretariat będzie nieczynny. Wszelkie bieżące sprawy prosimy załatwić do tego terminu. Za utrudnienia przepraszamy.