Pokaż tylko ogłoszenia

Zapraszamy!

Film pod linkiem: https://www.facebook.com/bibliotekasp11oswiecim/videos/1659553297560069

Święta tuż, tuż…

2014 dzień czerwony świetlica (8)

„Magia świąt Bożego Narodzenia wyzwala potrzebę i radość tworzenia” – to myśl przewodnia konkursu literackiego na napisanie wiersza o tematyce świątecznej.  Do udziału w literackich zmaganiach zostali zaproszeni uczniowie klasy 6c, 6d i 7c.

Laureatką konkursu jest autorka wiersza „Święta tuż, tuż…” – Maja Karpicka  (uczennica klasy 6c). Gratulacje!

„Święta tuż, tuż…”

Święta tuż, tuż… idą już.

Może w końcu zasypie nas śniegiem

i na sanki pójdzie się biegiem.

Na niebie pierwsza gwiazdka zaświeci,

a pod choinką stos prezentów znajdą dzieci.

I te drobne, i te większe,

wszystkie zadbają o szczęście.

Gdy zasiądziemy do stołu

i potraw poczujemy smak,

ogarnie nas magiczny, świąteczny nastrój

i smutków wszelkich będzie brak.

A wkrótce pożegnamy ten rok

i zrobimy w nieznane krok.

” Święta tuż, tuż”. Wykorzystując myśli autorki nagrodzonej pracy, życzmy sobie „śnieżnych świąt”, prezentów, które „zadbają o  szczęście”, magicznego  nastroju i pewnego „kroku” w nadchodzący rok.

Coraz bliżej święta!

Coraz bliżej święta! Klasy klasom ślą życzenia!

Życzenia dla Pani Dyrektor od klasy 5a

5a dla Pani Dyrektor

Życzenia od klasy dla klasy

1a dla 1b

8d dla 8c

Podziękowania2

Mały gest, wielki cel

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym uczniom, którzy zaangażowali się w akcję „Mały gest, wielki cel”, którą na terenie szkoły zorganizowali Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu  „Pomocne Dłonie Jedenastki”. Akcja polegała na wysyłaniu kartek świątecznych dla dzieci  , które na co dzień zmagają się z przeróżnymi chorobami lub trudnościami. Własnoręcznie przygotowaliście fantastyczne kartki z życzeniami  dla dwóch braci – sześcioletniego Wiktora i dziesięcioletniego Karola , które już zostały  do nich wysłane . Wiktor jest podopiecznym Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” To niesamowicie dzielny chłopiec, który  zmaga się z ciężką chorobą mięśni.

Wspaniale, że zaangażowaliście się w tę akcję! Pamiętajcie: ” Dobre słowa nie kosztują  dużo, choć czynią wiele dobrego. ”

Kartki, które zrobiliście w ramach akcji można zobaczyć w galerii zdjęć.

Nauka zdalna może być fajna

128329149_2841873636081588_292569070250077937_n

Zajęcia plastyczne w klasie 3a pokazały, że nawet w czasie zdalnej edukacji może być fajnie, a ciekawą pracę plastyczną można wykonać pod okiem nauczyciela nawet na odległość. Prace są zwiastunem zbliżających się świąt.

Razem na Święta

swieta

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

przed nami jeden z najpiękniejszych okresów w roku-czas świąt Bożego Narodzenia, czas, kiedy możemy wykazać się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocne Dłonie Jedenastki”oraz Samorząd Uczniowski serdecznie zachęcają uczniów do udziału w III edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Akcja ma na celu dostrzeżenie osób potrzebujących w naszym środowisku. Stańmy się więc Aniołami Dobroci i zanieśmy im radość. Pamiętając o epidemii, starajmy się, aby działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczną formę .

Proponujemy Wam na przykład:

• wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych) ,
  • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół ,
  • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach ,
  • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy

Koniecznie wykonajcie fotorelacje i odeślijcie je do opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu i SU.

Bezpłatna pomoc prawna

Zachęcamy do zapoznania się z treścią pisma o bezpłatnej pomocy prawnej oferowanej przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu. (Pisownia oryginalna)

Szanowni Państwo,

w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimie w związku z realizacją zadania publicznego tj. prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej zwracamy się z prośbą o pomoc przy rozpowszechnieniu informacji o możliwości skorzystanie z bezpłatnej pomocy prawnej przez mieszkańców Powiatu Oświęcimskiego.

Na naszej stronie internetowej www.dogma.org.pl w szczególności w zakładce “Powiat Oświęcimski”: http://dogma.org.pl/lokalizacje/powiat-oswiecimski/ znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie m.in. Oświęcimia oraz materiały edukacyjne tj. poradniki prawne oraz filmy w formie wykładów i poradników. Będziemy dozgonnie wdzięczni za ich udostępnienie i rozpowszechnianie na Państwa stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Naszym celem jest dotarcie do jak najszerszego grona osób, które potrzebują pomocy prawnej.

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku: www.facebook.com/stowarzyszeniedogma

Z poważaniem,

Marta Banaś

Białe szaleństwo

Andrzejkowe wróżby

candle-2909301_640

Jest kilku świętych Andrzejów: św. Andrzej Bobola, św. Andrzej męczennik wietnamski… Ale św. Andrzej Apostoł jest najbardziej znany. Właśnie w wigilię imienin Andrzeja wróżymy sobie przyszłość.

Andrzejki zawdzięczamy Grekom.

Więcej informacji i ciekawostek na dzisiejszy wieczór znajdziecie pod linkiem

teddy-bear-3595453_640

W dniu dzisiejszym swoje kolejne urodziny obchodzi najlepsza zabawka świata Pluszowy Miś. Małe czy duże, nowe albo stare zawsze wzbudzają w dzieciach wiele emocji i stają się ich wiernymi przyjaciółmi.

Poniżej kilka prezentacji związanych z tym miłym świętem.