Pokaż tylko ogłoszenia

Pełen wrażeń tydzień w klasach I-III

Funzeum

„Ale to był fajny tydzień!” – tak uczniowie klas młodszych podsumowali ostatni tydzień września. A działo się wiele.

We wtorek, 27 września, uczniowie klas 1-3 obejrzeli (wystawiony w  Oświęcimskim Centrum Kultury, a przygotowany przez  Wrocławski Teatr IN-ART) spektakl „Pinokio”. Dzieci urzekła niezwykle pouczająca historia drewnianego pajacyka, który w czarodziejski sposób zamienił się w zwyczajnego  chłopca, zachwyciły barwne kostiumy aktorów, piękne maski, urocze lalki.

W czwartek, 29 września, była wycieczka do  Funzeum w Gliwicach.  Pod opieką przewodnika uczniowie zwiedzali wystawy inspirowane magią kolorów i światła. Uczestniczyli w warsztatach w interaktywnej Rysilandii – krainie, gdzie w wirtualnej rzeczywistości ożywały pokolorowane (na papierze) przez dzieci zwierzęta. W strefie zabaw szczególnie atrakcyjnymi miejscami okazały się: pajęczynowy plac zabaw, basen z piłeczkami. Funzeum zaoferowało uczniom radość i moc wrażeń.

W piątek, 30 września, świętowano Dzień Chłopaka. Były życzenia i prezenty – niespodzianki.

Archipelag skarbów

Ciekawym podsumowaniem realizowanego w naszej szkole programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów, było dzisiejsze, popołudniowe spotkanie online dla nauczycieli, a później dla rodziców uczniów klas VIII. Wszyscy zostali zapoznani z głównymi założeniami programu, jego celami oraz pozytywnymi efektami jakie przynosi dla młodych ludzi. Realizatorzy podkreślili wagę czynników chroniących młodego człowieka, jakimi są rodzice, szkoła, a w niej dobra atmosfera w zespole klasowym. Spotkanie było wsparciem dla nauczycieli i rodziców w podejmowanych działaniach wychowawczych. Program finansowany był przez Urząd Miasta w Oświęcimiu. Dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne edycje!

EPSILON – II część programu dla klas 4a i 4b

Epsilon1

W dniu dzisiejszym uczniowie klas czwartych uczestniczyli w II części programu profilaktycznego EPSILON. Spotkanie było bardzo ciekawe, uczniowie angażowali się we wszystkie zadania. Wspólna praca w kręgu pozwoliła na inne spojrzenie na kolegę i koleżankę z klasy. Na zakończenie uczestnicy zbudowali swój pomnik grupy, który miał mocne fundamenty.

Akcja “Czytamy z Koziołkiem”

Projekt 1

W ramach innowacji czytelniczej klasy 3a i 3b wzięły udział w akcji “Czytamy z Koziołkiem – literacka zabawa dla szkół” . Organizatorem akcji była Miejska Biblioteka Publiczna Galeria Książki w Oświęcimiu. Zadaniem klas było przeczytanie 1 książki z listy podanej przez organizatora akcji, a następnie w ciekawy sposób zaprezentowanie jej, aby zachęcić do czytania uczniów z partnerskiej szkoły uczestniczącej w akcji. Klasa 3a przeczytała książkę Barbary Gawryluk – Zuzanka z pistacjowego domu, a następnie w formie lapbooka zachęciła do lektury uczniów z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kudowie Zdroju. Klasa 3b zapoznała się z treścią książki Adama Wajraka – Lolek. Swoje spostrzeżenia z lektury zaprezentowała uczniom ze Szkoły Podstawowej w Prabutach. Teraz czekamy na odpowiedz innych szkół, jakie książki polecają nam przeczytać.

Jedenastkowicze zawsze eko!

ekopiknik

Ekipa Jedenastkowiczów jak zawsze melduje wykonanie zadania! Podczas dzisiejszego EKOpikniku w Parku Pokoju #jedenastkowicze wzięli udział w sprzątaniu nieurządzonej jeszcze części parku oraz sadzeniu drzewek. Posileni solidną porcją prażonych i zupy dyniowej spożytej w doborowym towarzystwie już jutro przystąpią do drugiej części EKO działań i posadzą drzewka na terenie Jedenastki.

Dzień Głośnego Czytania w …chmurach.

310178146_773848763675491_3653304851058307999_n

Czytać można wszędzie nie tylko w sali lekcyjnej. Klasa 7a spędziła Dzień Głośnego Czytania na górskiej wycieczce w Beskidach, dlatego też podczas wycieczki nie mogło zabraknąć czytelniczego akcentu. Opiekunowie grupy przeczytali swoim podopiecznym fragmenty “Małego księcia” na szczycie Szyndzielni oraz na tarasie widokowym obok kolei linowej na Szyndzielnię.

Dzień chłopaka 2022

Dzień chłopaka1

W krawat lub muchę dziś każdy odziany wyglądał dostojnie i nie był pytany. Prezentów też u nas było bez liku, wszystkie dla naszych mężczyzn i chłopczyków. Życzenia płynęły w cztery świata strony, aby każdy z Panów był zadowolony.

Dzień otwarty szkoły

dzień otwarty 5

Jak co roku we wrześniu przedszkolaki wraz z rodzicami i opiekunami mieli możliwość zwiedzenia szkoły. Liczni goście, podzieleni na dwie grupy mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną naszej placówki. Przyszli uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzyczno-tanecznych,  z języka angielskiego , Montessori, plastycznych i świetlicowych. Odwiedziły nowoczesna pracownię Montessori oraz bawiły się na naszej interaktywnej podłodze. Wszyscy, zarówno dzieci  jak i rodzice wyszli ze szkoły w  doskonałych humorach, trzymając w rekach specjalnie na tę okazję przygotowane upominki.

Nasze ekodziałania!

dyplom ekoszkoła

Uczniowie naszej szkoły w zeszłym roku szkolnym przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu „EKO – SZKOŁA 2022” . Zespoły projektowe zrealizowały szereg działań, których celem było szerzenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i współpracy udało się ukończyć wszystkie zadania i zdobyć tytuł „EKO-SZKOŁY 2022”.

Dzień chłopaka w 4a

4a kręgle 3

Z okazji Dnia Chłopaka klasa 4 a bawiła się w kręgielni Kula Hula. Choć niektórzy po raz pierwszy trzymali w ręku kulę, to po krótkiej rozgrzewce grali jak zawodowcy. Mimo, że do pobicia rekordu kręgielni zostało wiele, to i tak wszyscy bawili się znakomicie, bo przecież nie o wyniki chodzi, ale o wspólnie spędzony czas! “Ale emocje!!!” – te słowa padały najczęściej.

Dziękujemy Rodzicom za miły prezent. Wszystkim Chłopcom z naszej szkoły życzymy tego co najlepsze.